Aneta Mroczek

  1. Start
  2. >>
  3. Aneta Mroczek

Aneta Mroczek

Aneta MROCZEK – dr, dyrygent, pedagog
Salezjańską Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną II stopnia w Lutomiersku ukończyła w roku 2010 w klasie organów mgra Szymona Holtza

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej prof. dr hab. Dariusza Zimnickiego. Ukończyła także podyplomowe studia w zakresie: Organizacja i zarządzanie w oświacie. Od 2012 roku związana jest z Sokołowskim Ośrodkiem Kultury, głównie jako nauczyciel gry na fortepianie w Ognisku Muzycznym. W 2015 roku wróciła na stałe do swojego rodzinnego miasta Sokołowa Podlaskiego, gdzie prowadzi aktywną działalność artystyczno-pedagogiczną.
W 2018 r. pełniła funkcję pełnomocnika Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski ds. organizacji utworzenia publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia, która pół roku później, 1 września 2018 r., rozpoczęła swoją działalność. Od początku jej istnienia pełni obowiązki dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia im. Michała Kleofasa Księcia Ogińskiego w Sokołowie Podlaskim.
Jest założycielem i dyrygentem Chóru Kameralnego KOE, który działa przy Sokołowskim Ośrodku Kultury od lutego 2016 r. Chór zdążył już koncertować ponad sześćdziesięciokrotnie. Poprzez swą intensywną i bogatą działalność Chór promuje Miasto Sokołów Podlaski, zdobywając czołowe nagrody na festiwalach.

Data ukończenia SOSM:
2010 r.