Internat

  1. Start
  2. >>
  3. O nas
  4. >>
  5. Internat

Salezjańskie Szkoły Muzyczne w Lutomiersku (SOSM i SSM II stopnia) prowadzą internat dla uczniów, którzy ze względu na szkołę przebywają z dala od rodziny.

Internat jest integralną częścią dzieła Salezjańskich Szkół Muzycznych; wspomaga i uzupełnia pracę dydaktyczną szkoły oraz przejmuje od rodziny funkcję wychowawczą i opiekuńczą na okres pobytu wychowanków w Internacie.

Za przykładem naszego założyciela św. Jana Bosko, staramy się tworzyć klimat dobra, radości i wzajemnego zaufania. Pamiętając przy tym jak ważne znaczenie w życiu młodego człowieka odgrywa rozwój intelektualny, ludzki i duchowy. Poprzez czynne uczestnictwo i zaangażowanie w wydarzeniach kulturalnych, oświatowych, społecznych czy religijnych, staramy się zapewniać możliwość rozwijania swoich pasji.

Do dyspozycji wychowanków mamy 62 miejsca. Pokoje są trzy i czteroosobowe, każde z prywatną łazienką i Wi-Fi. Na Antresoli w internacie dostępny jest aneks kuchenny, ponadto sale rekreacyjne, siłownia, wielofunkcyjne boisko sportowe. Do osobistej oraz wspólnotowej modlitwy jest Kościół oraz kaplica.

W trakcie zajęć lekcyjnych internat jest zamknięty do godz. 14.00

Internat w obiektywie | Z życia internatu

Kadra wychowawcza w internacie

Kierownik internatu: ks. Dariusz Skowron SDB | tel. +48 696 485 630

ks. Marek Stachowicz SDB | tel.+48 608 645 649

Ks. Piotr Kępa SDB | tel. +48 600 192 563
Ewa Krawczyk
Marek Miszczak