Inicjatywy

  1. Start
  2. >>
  3. O nas
  4. >>
  5. Inicjatywy

Fundacja Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku prowadzi wiele inicjatyw mających na celu wspieranie przede wszystkim dzieci i młodzieży w dążeniu do osiągnięcia zamierzonych celów jakimi są pasje, zdolności i talenty.

Poniżej przedstawiamy projekty oraz inicjatywy, które były realizowane, są w trakcie realizacji, a także te które w najbliższym czasie planujemy zorganizować. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z nimi oraz życzliwej pomocy jako dowolnej darowizny ku lepszej przyszłości i marzeń dla tych, którzy nie mogą w pełni jej mieć.

Zapowiedź!

Warsztaty Muzyki Liturgicznej dla organistów
Realizacja: styczeń 2023

Szczegóły jeszcze we wrześniu

Podręcznik na start
Realizacja: sierpień – wrzesień 2022 r.

Inicjatywa wsparcia dla młodzieży Salezjańskich Szkół Muzycznych.

Wiemy dobrze, że edukacja i wykształcenie młodego człowieka są bardzo ważnym elementem rozwoju. Prawidłowy i integralny odbywa się w środowisku rodzinnym i szkolnym.

Niejednokrotnie warunki materialne nie pozwalają na wszystkie domowe wydatki. Zbliżające się wakacje, a po nich rozpoczęcie nowego roku szkolnego powoduje często niepewność i stres czy uczeń – dziecko – będzie miało się, z czego uczyć.

Fundacja Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku rozpoczyna inicjatywę zakupu książek dla młodzieży uczącej się w Salezjańskich Szkołach Muzycznych w Lutomiersku, których sytuacja materialna nie pozwala na ich całkowity zakup.

Drogi Darczyńco! Czy chcesz nam pomóc? Wiemy, że TAK!

Wpłać DOWOLNĄ kwotę na Fundację Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku tytułem: „Podręcznik na start”, a zobaczysz, że twoje serce poczuje się spełnione.

Nagrody dofinansowania wyjazdu wakacyjnego LSO
Realizacja: czerwiec – lipiec 2022 r.

Nagrody pieniężne w wysokościach 2 x 1 000 zł oraz 2 x 500 zł ufundowane przez Fundację Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku to odezwa na zaangażowanie i całokształt pracy roku szkolnego czterech uczniów Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku.

Trzynastodniowy wyjazd na Lazurowe Wybrzeże organizowany był przez Delegata ds. młodzieży jako formacyjno-rekreacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza Inspektorii warszawskiej Salezjanów.

Zobacz więcej – link

Dofinansowanie Zespołu Szkół Salezjańskich im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku zakupu fortepianu koncertującego
Kwota dofinansowania: 15 000 zł
Realizacja: czerwiec 2022 r.

Zespół Szkół Salezjańskich, w który wchodzą Szkoły Muzyczne od wielu lat borykał się z brakiem instrumentu koncertującego, który mógłby spełniać walory techniczne, dźwiękowe i artystyczne. Na prośbę dyrektora ZSS w Lutomiersku ks. Kazimierza Dąbrowskiego Fundacja pozyskała od indywidualnych sponsorów środki, które przekazała na realizację dzieła.

Współorganizujemy VI Letnią Akademię Organową Młodych
Realizacja: lipiec 2022 r.

Letnia Akademia Organowa Młodych to czterodniowe mistrzowskie kursy (warsztaty) interpretacji i improwizacji organowej. Tegoroczna VI edycja odbywa się 17 – 21 lipca 2022.

Głównym celem LAOM jest pogłębienie zainteresowań i pasji związanych z muzyką organową, a realizacja tego dokonuje się poprzez prowadzenie zajęć indywidualnych i zbiorowych oraz serię wykładów przedstawiających problematykę interpretacji i improwizacji organowej.

Warsztaty i wykłady będą odbywać się w auli SOSM, w kościele Salezjanów w Lutomiersku oraz przy klawikordzie będącym wierną kopią instrumentu Christiana Gottfrieda Friederici z 1773 znajdującego się obecnie w Paryskim Musée de la musique wykonanego przez warsztat historycznych instrumentów klawiszowych Gregora Bergmanna z Leer.

Zobacz więcej VI LAOM – link

Współorganizujemy V Letnią Akademię Organową Młodych
Realizacja: lipiec 2021 r.

Tegoroczna V Edycja LAOM odbywała się 18-22 lipca 2022 r.

Podczas warsztatów oprócz indywidualnych zajęć mistrz i uczeń, prelekcji, a nawet konkursów odbywają się koncerty.

Pierwszy to koncert inauguracyjny w wykonaniu Adam Tański, który w koncercie organowym zaprezentował utwór Wolfganga Amadeusa Mozarta KV 594 oraz Freski – improwizacje do trzech pieśni liturgicznych.
W drugim koncercie na klawikordzie usłyszeliśmy Daniela Nowaka, Usłyszeliśmy wybrane inwencje, sinfonie, preludia, toccatę e-moll BWV 914 oraz chromatyczną fantazje i fugę d-moll, BWV 903 autorstwa Jana Sebastiana Bacha.
Trzeci koncert, to koncert uczestników LAOM, który zamyka cykl warsztatów. Występujący prezentują umiejętności zdobyte podczas czterodniowej pracy.

Zobacz więcej V LAOM – link


Działania Fundacji Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku możesz wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na konto:

Fundacja Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku
ul. Kopernika 3
95-083 Lutomiersk
e-mail fundacja@lutomiersksalezjanie.pl
tel. 696 – 485 – 630

Numer konta: 98 1600 1462 1830 3035 8000 0001
NIP 7312056876
REGON 36772319700000