Dominik Łukaszewski

  1. Start
  2. >>
  3. Dominik Łukaszewski

Dominik Łukaszewski

Dominik ŁUKASZEWSKI – organista
Salezjańską Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną II stopnia w Lutomiersku ukończył w roku 2012 w klasie organów mgra Łukasza Kadłubowskiego

Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki, następnie studiował pod kierunkiem prof. Józefa Serafina i ad. dr Jarosława Wróblewskiego.

W latach 2014 – 2015 studiował w Lubece, pod kierunkiem prof. Arvida Gasta, w ramach programu stypendialnego Erasmus +. W czerwcu 2015 roku ukończył studia licencjackie – dyplom z wyróżnieniem. Od 2015 roku studiował na UMFC w Warszawie w klasie prof. Józefa Serafina i dr hab. Jarosława Wróblewskiego, a także na Hochschule für Musik we Freiburgu pod kierunkiem prof. Martina Schmedinga, które od 2016 roku kontynuował na Hochschule für Musik und Theater w Lipsku.

W 2017 roku uczestniczył w wymianie studenckiej na Rice University w Houston (USA).
W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem studia na UMFC w Warszawie i na Hochschule für Musik und Theater w Lipsku. Od 2018 roku jest doktorantem UMFC w Warszawie.

Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów takich jak: Wolfgang Zerer, Martin Schmeding, Lorenzo Ghielmi, Guy Bovet, Ludger Lohmann, Michael Radulescu, Piter van Dijk, Hans Fagius, Henry Fairs, Bernhard Haas, Johannes Geffert.

Jest laureatem wielu konkursów organowych, między innymi: 
 VII Białostockiego Konkursu Młodych Organistów (II nagroda), 
 IV Akademickiego Konkursu Organowego „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu (II nagroda), a także III Międzynarodowego Konkursu Organowego „Barok i Romantyzm” w Katowicach (III nagroda).

W ramach festiwalów organowych koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Holandia, Włochy, Litwa, Stany Zjednoczone). Żywo angażuję się w muzykę współczesną chętnie prawykonując kompozycje. Prawykonywał utwór Mariana Sawy – Oda – 11 maja 2014 r. (Warszawa, Katedra Wojska Polskiego) w trakcie koncertu prawykonań utworów Mariana Sawy w 9. rocznicę jego śmierci. W 2018 roku wykonywał partię czelesty na wydanym przez Chopin University Press albumie Młodzi kompozytorzy warszawscy gromadzącym pięć kompozycji artystów urodzonych w latach 1993-1995, związanych ze stołecznym Uniwersytetem Muzycznym im. Fryderyka Chopina. W latach 2017 – 2019 piastował funkcję organisty Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Warszawie.

Jest członkiem i organistą Stowarzyszenia Śpiewaczego Cantores Minores.

Data ukończenia SOSM:
2012 r.