Andrzejki

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. styczeń
  6. >>
  7. 2
  8. >>
  9. Andrzejki

Andrzejki

[object Object]

Głównymi bohaterami dnia byli oczywiście Andrzeje.
Tak jak w latach ubiegłych ,tak i w tym roku swoją obecnością zaszczycił nas pan dyrektor Andrzej Stasiak. Jemu to było dedykowane to, co odbywało się tego wieczoru na scenie . Według corocznego zwyczaju poszczególne klasy rywalizowały ze sobą wczuwając się w aktorów.
Były to przeważnie sceny kabaretowe dotyczące różnych sytuacji odbywających się w kręgu szkolnym. Klasy walczyły o wielki kosz z owocami . Humoru było niemało .
Uwerturą do wykonań scenicznych było wykonanie przez Beatę Rudzką ( śpiew) , Sylwestra Juszczyńskiego ( fortepian ) i Mieczysława Baumgarta ( trąbka) piosenki konkursowej pt: ,,Moja Litania” Leszka Wójtowicza. Zaczęło się na poważnie……….. Jako następni zaprezentowali się uczniowie klasy VI z filmem pt ,, Godzina Policijna”. Natchnieniem do stworzenia filmu byli księża i ich sposoby porannego budzenia. Film ten okazał się bardzo intrygującą historią i wzbudził ogromną radość wśród publiczności .
Klasa I przedstawiła komiczną scenkę odbiegającą od rzeczywistości szkolnej. Dotyczyła ona rozmowy ojca syna i księdza przy obiedzie. Śmieszne dialogi uzupełniły rekwizyty i charakteryzacja aktorów. W rolach głównych wcielili się : Józef Wawer (w roli dziadka) , Łukasz Kapusta ( w roli syna) , Łukasz Różyło (w roli księdza).
Jako ostatni zaprezentowali się uczniowie klasy V- podopieczni pana Andrzeja Stasiaka. Wykonali oni scenkę zatytułowaną ,, Rada Pedagogiczna”. Tak oto pojawili się czołowi przedstawiciele grona nauczycielskiego. Uczniowie ujawnili całą prawdę na temat debat toczących się na radach pedagogicznych, nieznanych jak dotąd uczniom.
W międzyczasie zaprezentowały się także dziewczyny z klasy IV wykonując dwie piosenki z towarzyszeniem gitar oraz „Uwertura francuska” na trąbkę i fortepian / Mieczysław Baumgart i Łukasz Jarosz/
Należy jeszcze wspomnieć dwa słowa o prowadzących cały spektakl. Byli to: Dominika Mrówczyńska i Łukasz Jarosz. Swymi humorystycznymi wstawkami zapowiadali poszczególne skecze.
Na końcu odbyło się głosowanie (za pomocą orzeszków) przy rytmie muzyki rozrywkowej, którą zaoferowała klasa V. Okazało się, że poziom był bardzo wyrównany. Jednakże największą liczbę głosów ( 17 orzeszków) zdobyła klasa V za wykonanie skeczu pt :,,Rada Pedagogiczna”.
Nagroda została wręczona przedstawicielowi klasy. Puentą wieczoru było odśpiewanie tradycyjnego ,,Sto Lat” i złożenie życzeń Panu Andrzejowi.
Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Emilia Marecka-Kułak za co otrzymała huczne brawa.

Szukaj