Chór naszej szkoły nagrał nową płytę CD

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. luty
  6. >>
  7. 1
  8. >>
  9. Chór naszej szkoły nagrał...

Chór naszej szkoły nagrał nową płytę CD

[object Object]

Zawartość nowego krążka stanowi 15 kolęd w opracowaniu Jana Maklakiewicza, Stefana Stuligrosza oraz Karola M. Prosnaka. Wykonawcami są połączone chóry: Żeński zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej w Bydgoszczy (przygotowany przez dr Aleksandrę Grucza – Rogalską), Męski naszej szkoły (przygotowany przez ks. dr Kazimierza Dąbrowskiego) i Orkiestra Symfoniczna PZSM pod dyrekcją prof. Henryka Wierzchonia. Nagrania dokonano w listopadzie br. w sali koncertowej Filharmonii Pomorskiej na zamówienie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Nowo wydana płyta jest już piątym wspólnie nagranym krążkiem obu chórów. Pozostałe to: „JUBILATE DEO” (2006), „KOLĘDY” (2007), „MAGNIFICAT” (2009) i „MISSA MISERI CORDIS LESZKA KUŁAKOWSKIEGO” (2011).

Szukaj