Warsztaty chóralne

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. luty
  6. >>
  7. 22
  8. >>
  9. Warsztaty chóralne

Warsztaty chóralne

[object Object]

Spotkanie te odbiegało treścią od poprzednich, ponieważ pierwszy raz uczyliśmy się utworów skomponowanych przez absolwentów naszej szkoły- dr Michała Sławeckiego(„Menie Liebe Muter”, „Oratio Lauretana” , „Mater Jesu Doloroza”, ) Tomasza Szczepanika( „Oratio Dominica”, „Stabat Mater”, „Bardziej być”) i Artura Żuchowskiego(„Śpieszmy się”).
Słowa do „Meine Liebe Mutter” Michał Sławecki zaczerpnął z listu św. Maksymiliana Marii Kolbe do swojej matki, napisanego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu, „Bardziej Być” Tomasza Sczepanika to nic innego, jak muzyka do wiersza Karola Wojtyły, podobny zabieg wykonał Artur Żuchowski pisząc muzykę do wiersza ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi”.
Warsztaty przebiegły niezwykle pomyślnie, połączone chóry bez większych problemów uczyły się swoich partii, pokonując trudne, często atonalne akordy. Atmosfera wytworzona przez prowadzących, sprzyjała trudnej pracy, toteż chórzyści nie czuli się zmęczeni i zniechęceni do kolejnych prób. Kompozycje byłych wychowanków salezjańskich spodobały się zarówno nam jak i naszym koleżankom, dlatego wszyscy z niecierpliwością, czekamy na kolejne warsztaty które odbędą się w czerwcu.

Szukaj