Egzamin dyplomowy z improwizacji organowej

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. marzec
  6. >>
  7. 22
  8. >>
  9. Egzamin dyplomowy z improwizacji...

Egzamin dyplomowy z improwizacji organowej

[object Object]

Był to już nasz drugi z kolei ważny cel do osiągnięcia. Około godz. 9.00, rozpoczęły się zmagania egzaminacyjne. Każdy dyplomant wykonywał cztery utwory: kontrapunkt, taniec lub preludium (do wyboru), pieśń kościelną przez siebie zharmonizowaną, oraz wariacje na temat pieśni kościelnych – które były chyba najbardziej interesujące, emocjonujące i wirtuozowskie.

Egzamin przebiegał dosyć sprawnie tak, że przed obiadem było już po wszystkim. Zniecierpliwiona „trzynastka” dyplomantów, wyczekiwała na ogłoszenie wyników. Wreszcie otworzyły się drzwi od auli. Najważniejsza i pierwsza informacja od p. prof. Barbary Puchalskiej, to to że wszyscy zdali. Oprócz wspomnianej już Pani profesor, w skład komisji, wchodzili także: ks. Zbigniew Malinowski, oraz ks. Kazimierz Dąbrowski.
Bardzo szybko wytworzyła się miła atmosfera. Wszyscy byli zadowoleni ze swoich wysokich wyników. Pojawiła się nawet ocena celująca. Według naszych wyliczeń, średnia ocen z tego egzaminu wyniosła 5,0. Jesteśmy genialni!
Na koniec po ogłoszeniu wyników, wspólnie wręczyliśmy bukiet kwiatów dla Pani prof. Barbary Puchalskiej, w podziękowaniu za 2 lata wspólnej pracy, oraz za wszelkie rady i wskazówki, jakie usłyszeliśmy z ust Pani profesor. Ostatnim miłym akcentem, były wspólne zdjęcia. Te wszystkie przyjemnie spędzone razem chwile, oraz tenże egzamin, pozostaną nam na długo w pamięci…

Szukaj