Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. kwiecień
  6. >>
  7. 6
  8. >>
  9. Czuwanie maturzystów na Jasnej...

Czuwanie maturzystów na Jasnej Górze

[object Object]

We wtorek około godziny 16:00 wyruszyliśmy wraz ze szkołą salezjańską z Łodzi w kierunku Częstochowy. Na miejscu byliśmy ok. godz 18:00.Do godziny 21:00 mieliśmy czas wolny. Część z nas wybrała zwiedzanie a reszta udała się na kolację.
Na czuwanie przybyło około 250 osób ze szkół salezjańskich: z Lutomierska, Łodzi, Mińska Mazowieckiego, Ostródy, Legionowa i Sokołowa Podlaskiego.

O godz.21:00 zaczął się apel oraz krótka modlitwa. Następnie została przeprowadzona konferencja, dobrze nam już znanego ks.Przemysława Kaweckiego, który nie tak dawno prowadził rekolekcje w naszej szkole. Następnie został wystawiony Najświętszy Sakrament. Do godz 24:00 trwała adoracja.

O północy rozpoczęła się Msza św. homilię wygłoszoną przez ks. Przemysława Kaweckiego.W służbie liturgicznej uczestniczyła szkoła z ulicy Wodnej z Łodzi. Szkoła z Ostródy zapewniła nam oprawę muzyczną Mszy św. grając na gitarze. Nasz funkcyjny udział we Mszy św. ograniczył się do psalmu responsoryjnego (funkcje i zadania były rozdzielone pomiędzy szkoły biorące udział w czuwaniu), który zaśpiewał Łukasz Jarosz.

Ok godz 01:15 ogłoszona została 15 minutowa przerwa na posiłek. Następnie odmówiliśmy wspólnie różaniec, który poprowadziła szkoła z Sokołowa Podlaskiego. Potem był czas, kiedy można było podejść pod sam obraz NMP i indywidualnie pomodlić się. My mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ przez całe czuwanie byliśmy bardzo blisko a dokładnie w pierwszych rzędach ławek.

Na koniec około godz. 3:00 odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną przez szkołę w Legionowie. Około godz. 4:00 wyjechaliśmy z Częstochowy, na miejscu byliśmy o 6:00.Zmęczeni, ale jakże szczęśliwi poszliśmy spać.

Szukaj