Koncert fortepianowy

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. kwiecień
  6. >>
  7. 23
  8. >>
  9. Koncert fortepianowy

Koncert fortepianowy

[object Object]

Koncert rozpoczął się on o godzinie 11.00 tuż po Mszy Świętej. Prowadził go tegoroczny maturzysta naszej szkoły – Mariusz Wiktorowski. Utwory wykonane przez uczniów prezentowały muzykę z ostatnich pięciu wieków i tak przebyliśmy drogę od XVII wieku aż do współczesności.
Jako pierwszy zagrał uczeń klasy VI – Mateusz Forreiter. Wykonał on Sonatę e-moll Domenico Scarlatti’ego.
Kolejny, Michał Gawle – uczeń klasy V – zagrał nam Etiudę fis-moll romantycznego kompozytora Hermanna Adolfa Wollenhaupta.
Jako trzeci wystąpił też uczeń klasy V Grzegorz Krasowski, który wykonał utwór Piotra Czajkowskiego pt. „Maj”.
Następnie przy jednym fortepianie zasiadło aż dwóch wykonawców: Daniel Wróbel i Bartosz Krajewski zaprezentowali utwór na 4 ręce. Przygotowali Transkrypcję fortepianową Polki Dymitra Szostakowicza napisaną pierwotnie na orkiestrę jezzową.
Jako piąty wystąpił prowadzący – Mariusz Wiktorowski który zagrał nam III cz. Sonaty Juliana Kaszyckiego.
Na zakończenie usłyszeliśmy utwór na 4 ręce „Winter Night’s Dream” co w tłumaczeniu na język polski znaczy „Marzenie zimowej nocy”. Utwór został skomponowany w marcu 2012r. przez ucznia naszej szkoły – Daniela Wróbla.
W realizacji wykonania tego utworu pomógł Bartosz Krajewski, który do tego utworu dołożył swoją parę rąk.
Mam nadzieję, że koncert fortepianowy był bardzo udany, gdyż widzowie wyglądali na zadowolonych.

Szukaj