Rozdanie dyplomów

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 1
  8. >>
  9. Rozdanie dyplomów

Rozdanie dyplomów

[object Object]

Podczas Mszy św. o godz. 10, której przewodniczył ks. dyrektor Zbigniew Malinowski, zaśpiewał chór którym dyrygował Łukasza Jarosza. Akompaniatorem był Dominik Łukaszewski.

Rodzice, rodzina, znajomi, nauczyciele, księża i uczniowie udali się po Mszy św. do nowej auli, w której miało miejsce oficjalne pożegnanie naszych tegorocznych maturzystów.

Pierwszy głos zabrał ks. Dyrektor Zbigniew. Po krótkiej przemowie przystąpił do wręczania świadectw i nagród. Warto wspomnieć o 3 świadectwach z czerwonym paskiem ( co w tej szkole z racji wielu obowiązków jest niebagatelnym osiągnięciem), które otrzymali: Dominika Mrówczyńska, Mariusz Wiktorowski i Mateusz Mrugas. Nie byli jedynymi wyróżnionymi tego dnia. Swoje nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki z przedmiotów muzycznych otrzymali również inni maturzyści.

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą uczniowie tej szkoły muszą się nauczyć to gra podczas Mszy św., która była weryfikowana podczas końcowego egzaminu z akompaniamentu liturgicznego. Dyplomy organistów dostali wszyscy, co świadczy o wysokim poziomie prezentowanym przez uczniów. Były również dwa wyróżnienia w tej dziedzinie: Łukasz Jarosz i Mariusz Wiktorowski, którzy otrzymali oceny celujące za całokształt pracy w szkole w Lutomiersku na przedmiocie : akompaniament liturgiczny.
Uczniowie otrzymywali tego dnia wiele pamiątek i dokumentów.

Klasa trzecia, żegnając swoich starszych kolegów podeszła do sprawy bardziej z humorem i przygotowała „ pamiątki”, które wywołały niejeden uśmiech na twarzy. Wiele radości wywołało również wystąpienie Kamila Wolińskiego, który przed wręczeniem symbolicznych pamiątek wygłosił kilka zdań, rozbawiając całą salę.

Pod koniec wręczania nagród, pamiątek i świadectw wychowawczyni najstarszej klasy, p.Emilia Merecka-Kułak dała swoim, byłym już uczniom, okładki na indeksy, które przydadzą się im od października na studiach.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli pod pamiątkowe drzewko maturzystów, zasadzone przy nowym internacie, które otrzymało imię Krzysztofa Pendereckiego. Ksiądz Dyrektor poświęcił kasztanowca czerwonego, pod którym wszyscy zgromadzeni zrobili sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

Wspólny obiad zakończył uroczystość, po której maturzyści porozjeżdżali się w swoje strony na zasłużone, najdłuższe w ich życiu wakacje.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w fotogalerii.

Szukaj