Chór naszej Szkoły nagrał kolejną płytę CD.

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. lipiec
  6. >>
  7. 29
  8. >>
  9. Chór naszej Szkoły nagrał...

Chór naszej Szkoły nagrał kolejną płytę CD.

[object Object]

Owocem tego spotkania artystycznego z Chórem Męskim naszej szkoły jest nagranie kolejnej wspólnej płyty. Zespoły przygotowane przez dr A. Grucza – Rogalską i ks. dra Kazimierza Dąbrowskiego nagrały pod dyrekcją księdza Kazimierza siedem utworów chóralnych a cappella współczesnych kompozytorów – absolwentów Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Lutomiersku, obecnie pracowników naukowo – dydaktycznych muzycznych uczelni wyższych i szkół muzycznych: Michała Sławeckiego ( Uniwersytet Muzyczny w Warszawie), Tomasza Szczepanika (Akademia Muzyczna w Łodzi) i Artura Żuchowskiego (Szkoła Muzyczna w Mławie).

W warsztatach uczestniczyli kompozytorzy nagrywanych utworów.

W niedzielę, po Mszy świętej odbył się krótki koncert, podczas którego połączone chóry wykonały pod dyrekcją dra Michała Sławeckiego dwa jego utwory. Ich wykonanie kompozytor zadedykował księdzu dyrektorowi Zbigniewowi Malinowskiemu z okazji jubileuszu 50 – lecia kapłaństwa. Dr Aleksandra Grucza – Rogalska w imieniu Chóru Żeńskiego złożyła Jubilatowi serdeczne życzenia a młodzież zaśpiewała „Wiwat! Niech żyje!”

Efekt intensywnych dni pracy nad współczesną muzyką chóralną będzie gotowy w postaci płyty CD już jesienią!

Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć w fotogalerii.

Szukaj