Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

  1. Start
  2. >>
  3. 2012
  4. >>
  5. listopad
  6. >>
  7. 5
  8. >>
  9. Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej

[object Object]

Dzień Jedności Rodziny Salezjańskiej to spotkanie wszystkich grup prowadzonych przez salezjanów oraz wszystkich gałęzi Rodziny Salezjańskiej, podczas którego dzielą się one radością życia w charyzmacie św. Jana Bosko. Okazją do tego spotkania były imieniny przełożonego inspektorii warszawskiej ks. Sławomira Łubiana.

Dzień Jedności rozpoczął się od Mszy św., sprawowanej w kościele Wspomożycielki Wiernych, której przewodniczył Solenizant. Wraz z nim koncelebrowało ją 57 salezjanów z całej inspektorii.

Po Mszy, w auli szkolnej, przybyłe delegacje składały życzenia ks. inspektorowi. Wśród nich były klerycy z seminariów salezjańskich w Lądzie i Krakowie, nowicjusze z Woźniakowa, przedstawiciele szkół, oratoriów, ośrodków młodzieżowych, parafii i wszystkich dzieł, które w inspektorii warszawskiej żyją duchem Księdza Bosko.

Tradycja świętowania tego dnia sięga czasów Księdza Bosko. W dniu imienin gromadzili się wokół niego salezjanie, współpracownicy i byli wychowankowie, by cieszyć się, iż w osobie Księdza Bosko mogą doświadczyć ojcowskiej miłości samego Boga. Ojcostwo, które uosabia przełożony, jest wyjątkowym darem dla wspólnoty. Wokół ojca gromadzi się rodzina i jest przez niego odpowiednio kierowana. Wspólnota, która staje się rodziną, doświadcza szczególnego wymiaru jedności. A taką właśnie wspólnotą chce być Rodzina Salezjańska.

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w tę uroczystość poprzez oprawę muzyczną w czasie Mszy świętej (chór) i podczas składania życzeń na auli (orkiestra).

Szukaj