Studniówka 2015

  1. Start
  2. >>
  3. 2014
  4. >>
  5. grudzień
  6. >>
  7. 30
  8. >>
  9. Studniówka 2015

Studniówka 2015

[object Object]

Uroczystość rozpoczęła o 19.00 mszą świętą, którą odprawiał ksiądz dyrektor Zbigniew Malinowski we współcelebrze z księdzem Sylwestrem Pawlakiem. Oprawą mszy zajęli się maturzyści, którzy przygotowali części stałe wg Antoniego Chlondowskiego i pieśni w czterogłosie. Podniosła atmosfera mszy podkreśliła wagę imprezy. Mimo niewielu uczniów klasy siódmej, kościół był zapełniony, gdyż zaproszenie na studniówkę oprócz nauczycieli przyjęli rodzice oraz pracownicy związani ze szkołą. Zapraszającym było bardzo miło.

Po mszy około 20. przeszliśmy na stołówkę. Dekoracja stylem nawiązywała do lat sześćdziesiątych. Stół wiejski kusił zapachami swojskich wyrobów- wszystkie produkty przyjechały z domowych spiżarni. DJ to Piotr Łuszczarz- nasz kolega profesjonalnie zajmujący się obsługą tego typu imprez. Po raz kolejny szkoła skorzystała z usługi państwa Szubetrów, którzy znają nas dobrze i świetnie wiedzą, jak pięknie filmować i fotografować.

Konieczne do rozpoczęcia balu słowa „Poloneza czas zacząć” wygłosił dyrektor Ksiądz Kazimierz Dąbrowski. I się zaczęło. Ćwiczyliśmy cały miesiąc, melodia z serialu „Czas honoru” pomagała nostalgicznie wczuć się w atmosferę dawnych lat. Udało się, zatańczyliśmy poloneza bez potknięć, dostaliśmy gromkie brawa. Jeszcze tylko kilka przemówień- uczniowie, dyrektorzy, wychowawczyni, rodzice…Podziękowania, kwiaty, życzenia i niespodzianka- występ państwa Dobrowolskich, którzy ułożyli i odśpiewali zabawną piosenkę o życiu w szkole, włączając do refrenu wszystkich obecnych. Rozbawieni wznieśliśmy toast i mogliśmy delektować się jedzeniem. Pyszny rosół rozgrzał żołądki i atmosfera jeszcze bardziej się ociepliła. Wszystkie dania smakowały wyśmienicie, podziękowania należą się szczególnie babci Magdy Skruczaj, która ogarnęła całą kuchnię. Kelnerowali koledzy z piątej klasy. Po posiłku zaprezentowaliśmy program artystyczny. Tematem przewodnim był casting na organistę, podczas którego pokazaliśmy kilka charakterystycznych typów „muzyków”. Zaraz po programie pokaz slajdów przypomniał jak zmieniliśmy się przez cztery lata w szkole. Następnie wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia. Również w mniejszych grupach.

Teraz do akcji wkroczył DJ. Muzyka porwała nas do tańca. I tak było aż do końca. Pół godziny przed północą na salę wjechał tort. Ogromny, z napisem studniówka 2015, artystycznie udekorowany pasujący do wystroju sali. Zajęliśmy się tortem… Na chwilę odetchnęliśmy od zabawy, ale przerwa nie trwała długo. Około pierwszej znów się posililiśmy, żeby móc dalej i dalej tańczyć, bo przecież studniówka na tym polega. Na prośbę kamerzystki wszyscy uczestnicy zostali poproszeni o zatańczenie poloneza, co się bardzo spodobało, opustoszały miejsca przy stołach i cała sala jak za dawnych czasów ruszyła w tan. Potem jeszcze fotografie, podziękowania, dedykacje w trakcie zabawy. Aż do piątej rano.
Wyjątkowa studniówka, wyjątkowa atmosfera, wyjątkowy czas.

Niestety już się skończyło, szkoda że tak szybko, bo wszyscy teraz przypominają o maturze…

Jakub Chałupka, Łucja Dobrowolska, Jolanta Hojczak, Bartłomiej Kaczmarski, Krzysztof Kapusta, Łukasz Kwiatkowski, Justyna Siekierkowska, Magdalena Skruczaj, Józef Wawer.

Szukaj