Maturzyści na Jasnej Górze

  1. Start
  2. >>
  3. 2016
  4. >>
  5. marzec
  6. >>
  7. 13
  8. >>
  9. Maturzyści na Jasnej Górze

Maturzyści na Jasnej Górze

Na nocnym czuwaniu, z 8 na 9 kwietnia, na Jasnej Górze spotkało się w sumie 170 maturzystów ze szkół w Legionowie, Lutomiersku, Łodzi, Mińsku Mazowieckim, Ostródzie i Sokołowie Podlaskim.
W modlitwie i czuwaniu chcieli oni wyrazić swoje dziękczynienie za lata spędzone w szkole salezjańskiej oraz poprosić o światło Ducha Świętego na czas matur i życiowych wyborów.
Czuwanie rozpoczęło się o 21.00 od Apelu Jasnogórskiego w kaplicy cudownego obrazu. Po apelu ks. Dariusz Matuszyński, Delegat inspektorialny ds. szkolnictwa, przywitał wszystkich uczestników i wprowadził w atmosferę czuwania.
Czuwanie podzielone było na dwie części. Pierwszą, przed Mszą św., poprowadzili ks. Jacek Szewczyk, ks. Piotr Wyszyński i ks. Przemysław Kawecki z Ośrodka Młodzieżowo-Powołaniowego „Emaus” z Czerwińska. Był to czas słuchania konferencji i spowiedzi.
Centralnym punktem czuwania była Eucharystia, której przewodniczył ks. inspektor Andrzej Wujek. W kazaniu zachęcał młodych do odważnego podejmowania wyzwań i walki o wielkie ideały.
Durga część czuwania, po Mszy św., wypełniona był modlitwą i śpiewem prowadzonymi przez młodzież z poszczególnych szkół. Śpiew animowali nasi maturzyści.
Czuwanie zakończyło się o 3.00 nad ranem Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz zasłonięciem cudownego obrazu Czarnej Madonny.

Szukaj