Podwójnie interesujący koncert

  1. Start
  2. >>
  3. 2016
  4. >>
  5. marzec
  6. >>
  7. 16
  8. >>
  9. Podwójnie interesujący koncert

Podwójnie interesujący koncert

Występy organistów z orkiestrą symfoniczną to rzadkość, tym bardziej byliśmy dumni z tego, co zaprezentował wykonawca. Grał „jak z nut” – bez nut. Niewątpliwie fascynujący był sam utwór- jak podkreślał po koncercie Adam Tański – symfonia koncertująca na organy to wyjątkowo współgrające brzmieniowo z orkiestrą dzieło belgijskiego kompozytora. Rzadko wykonywane, interesujące dla organistów. Wypełniona słuchaczami sala filharmonii zabrzmiała zasłużonymi brawami i na koniec pierwszej części ( wykonawca bisował Mozartem) i na finał po pięknym utworze Francka.
Nas czekała jeszcze niespodzianka- wspólne zdjęcie z solistą- bohaterem wieczoru, przy kontuarze organowym.

ADAM TAŃSKI jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i as. dra Jarosława Wróblewskiego. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry. Od 2015 roku Adam Tański prowadzi działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Został laureatem:
• nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015)
• I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014),
Koncertuje na festiwalach w Polsce i za granicą; ma na swoim koncie występ w Filharmonii Narodowej w Warszawie, recitale i koncerty organowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii oraz współpracę z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina.
Adam Tański prowadzi również prężną działalność kompozytorską, a jego utwory były wykonywane w Polsce i Niemczech.

EM-K

Szukaj