Uroczystość św. Jana Bosko

  1. Start
  2. >>
  3. 2020
  4. >>
  5. grudzień
  6. >>
  7. 31
  8. >>
  9. Uroczystość św. Jana Bosko

Uroczystość św. Jana Bosko

Był on człowiekiem radosnym, kochającym Boga i bliźnich, choć szczególne miejsce w jego sercu zajmowała Maryja, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat życia oraz młodzież, która dzięki jego dziełom zamiast błąkać się po ulicach Turynu znajdowała przytulny dom i odbierała wychowanie.
Doskonale wiedział on jak dotrzeć do dzieci i młodzieży, dając im czas na zabawę i odpoczynek, ale także wymagając ciężkiej pracy, również tej duchowej, prowadzącej do zbawienia.
Święty Jan Bosko założył Zgromadzenie Salezjańskie, które nadal na całym świecie pracują z młodzieżą i dziećmi, prowadząc dzieła takie jak nasza szkoła oraz kierując się prawdami jakimi kierował się prosty włoski ksiądz z Turynu, który miał marzenie, które pięknie zrealizował.
Religia, rozum i miłość – to były reguły, którymi kierował się w trakcie wychowywania młodych w swoim oratorium.
Nigdy jednak nie zapomniał o swojej matce jaką była dla niego Maryja. Swoim podopiecznym wpajał miłość do Niej, odmawiał z nimi różaniec, a Maryję Wspomożycielkę Wiernych uczynił jedną z patronów swojego zgromadzenia. Szedł z Nią przez całe życie, a Ona wspierała go nawet w najtrudniejszych chwilach, ratując go m.in od przedwczesnej śmierci.
Ksiądz Bosko był, jest i będzie wzorem dla wielu ludzi, a jego nauki nadal będą przekazywane nowym członkom Zgromadzenia Salezjańskiego i ich podopiecznym. ” Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód twojego smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość”

Zapraszamy do wysłuchania ”słówka” ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego, który wzbudzi w nas apetyt… na księdza Bosko
https://youtu.be/svzXhmSLfaQ

Szukaj