LAOM – Koncert klawikordowy

  1. Start
  2. >>
  3. 2021
  4. >>
  5. lipiec
  6. >>
  7. 14
  8. >>
  9. LAOM – Koncert klawikordowy

LAOM – Koncert klawikordowy

W ramach V Letniej Akademii Organowej Młodych w drugim koncercie usłyszeliśmy Daniela Nowaka, drugiego prowadzącego LAOM. Tym razem był to koncert klawikordowy. Zaprezentował on publiczności wybrane inwencje, sinfonie, preludia, toccatę e-moll BWV 914 oraz chromatyczną fantazje i fugę d-moll, BWV 903 autorstwa Jana Sebastiana Bacha.

Dzisiejszy koncertujący studia licencjackie odbył w Akademii Muzycznej w Poznaniu a magisterskie ukończył z wyróżnieniem w Łódzkiej Akademii Muzycznej. W ramach stypendium Erasmus studiował w Musikhochschule w Lubece. Drugie studia magisterskie na kierunku Claviorganum (w klasie organów oraz klawesynu i klawikordu odbył w prestiżowej Hochschule für Musik w Hamburgu specjalizując się w interpretacji muzyki na instrumenty klawiszowe według historycznych praktyk wykonawczych.

Występuje jako solista i kameralista na europejskich festiwalach wykonując repertuar na instrumenty klawiszowe od muzyki dawnej po prawykonania polskich kompozytorów współczesnych. Prowadzi również działalność pedagogiczną (wykłady specjalistyczne, kursy mistrzowskie) propagując autentyczne wykonawstwo muzyki dawnej.

Szukaj