Koncert wokalno-instrumentalnej muzyki sakralnej

  1. Start
  2. >>
  3. 2022
  4. >>
  5. marzec
  6. >>
  7. 27
  8. >>
  9. Koncert wokalno-instrumentalnej muzyki sakralnej

Koncert wokalno-instrumentalnej muzyki sakralnej

W niedzielę 27 marca w naszej świątyni odbył się koncert wokalno-instrumentalny. Swoją treścią i charakterem nawiązywał do liturgicznego okresu Wielkiego Postu utwierdzając i zachęcając do zadumy i refleksji.

Wykonawcami koncertu byli: Marta Sołtys – sopran i Rafał Harasim – organy.

Marta Sołtys ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodziw klasie śpiewu prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos. Jest również absolwentką Akademii. Muzycznej im. I.J Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej. Ukończyła także Prywatne Policealne Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu. Jest laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.
Została nagrodzona medalem „Talentu Województwa Śląskiego”. W jej repertuarze znaleźć można muzykę operową, operetkową, pieśniową, kantatowo-oratoryjną oraz musicalową.

Rafał Harasim student trzeciego roku organów w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczóww Łodzi, absolwent Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Lutomiersku. Pierwsze doświadczenia koncertowe zdobywał podczas koncertów organizowanych w klasztorze w Lutomiersku. Współpracował między innymi z parafiami w Łodzi oraz Olsztynie.

W programie mogliśmy usłyszeć utwory kompozytorów takich jak: J. S. Bacha, G. Faurego, A. Vivaldiego, F. Mendelsohna, G.B. Pergolesiego

Szukaj