VI Letnia Akademia Organowa Młodych Lutomiersk 2022

  1. Start
  2. >>
  3. 2022
  4. >>
  5. lipiec
  6. >>
  7. 26
  8. >>
  9. VI Letnia Akademia Organowa...

VI Letnia Akademia Organowa Młodych Lutomiersk 2022

Intensywna praca, warsztaty, prelekcje, doświadczenia wyjątkowych instrumentów i bogactwo doświadczeń – to czas Letniej Akademii Organowej Młodych 2022, która przeszła do historii.

Kilka dni spędziliśmy na intensywnej pracy z uczniami klas organów szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia z różnych rejonów Polski.

Każdy z nich miał okazję cztery razy wziąć udział w indywidualnej lekcji z nauczycielami prowadzącymi na specjalistycznych instrumentach znajdujących się w Filharmonii Łódzkiej, Kościele Salezjanów w Lutomiersku oraz na klawikordzie. Ponad to kursanci uczestniczyli w wykładach, które przybliżały im konkretne aspekty problematyki wykonawczej w grze organach.

Należy śmiało postawić w tym miejscu tezę, że jest to jedyny tak szeroko pomyślany rodzaj letnich kursów mistrzowskich w specjalności dotyczącej gry na organach. Historyczne instrumenty, filharmonia, wykłady, zajęcia indywidualne oraz trzy koncerty to pokaźna ilość aktywności w czasie warsztatów przeprowadzonych w niespełna pięć dni.

Wspaniała atmosfera, wymiana poglądów oraz doświadczeń to także element, który uzupełniał kształt naszych codziennych spotkań. Z wielką tęsknotą spoglądam już na przyszłą edycję letniej akademii.
Do zobaczenia.

Adam Tański

Szukaj