Wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza Włochy – Francja 2022

  1. Start
  2. >>
  3. 2022
  4. >>
  5. lipiec
  6. >>
  7. 26
  8. >>
  9. Wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby...

Wakacyjny wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza Włochy – Francja 2022

Podsumowaniem całorocznej pracy Liturgicznej Służby Ołtarza: formacyjnych spotkań, kursów lektorskich, ceremoniarza, służby liturgicznej w ciągu roku… był wyjazd formacyno-integracyjny ponad sześćdziesięciu ministrantów Inspektorii Warszawskiej Salezjanów na Lazurowe Wybrzeże.

Ministrancki program, który w ostatnim roku przebiegał pod hasłem być bliżej Boga, ołtarza i człowieka wpisywał się w całoroczną pracę ministrantów. Ministrancka wspólnota naszej Szkoły liczy szesnastu ministrantów, którzy w ciągu roku sumiennie wypełniają swoje obowiązki.

Wpisaliśmy się w Inspektorialny program roku formacyjnego, a poprzez modlitwę, wyjazdy, kursy i spotkania tworzymy jedną wspólnotę LSO.

Dlatego też podczas wakacyjnego wyjazdu nie mogło zabraknąć i nas – czterech wspaniałych i ksiądz.

Wyruszyliśmy 26 czerwca z Łodzi przemierzając 1030 km do pierwszego noclegu w Udine, a następnego dnia prawie 700 km do miejsca stałego pobytu Vallecrosia – to była nasza baza wypadowa.

Codzienna Eucharystia, modlitwy poranne i wieczorne, wystawienie Najświętszego Sakramentu, słówka na dobranoc, a nawet koncerty organowe naszych uczniów utwierdzały i mobilizowały wszystkich do życia w prawdziwej wspólnocie.

Podczas wyjazdu zwiedziliśmy: Vallecrosie, Monte Carlo wraz z jego kasynem i szpalerem luksusowych samochodów, Niceae i oszałamiającą Promenadę Anglików, Sanremo oraz obowiązkowo salezjańską kolebkę w Turynie – Valdocco, La Casa di Don Bosco.

Wszyscy szczęśliwie wrócili, opaleni lazurowym słońcem.

Wyjazd czterech ministrantów z naszej Szkoły dofinasowany został przez Fundację Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku oraz Wspólnotę Zakonną pw. św. Franciszka Salezego w Lutomiersku.

Szukaj