Niepodległa – nasza Ojczyzna. Wieczór patriotyczny.

  1. Start
  2. >>
  3. 2022
  4. >>
  5. listopad
  6. >>
  7. 19
  8. >>
  9. Niepodległa – nasza Ojczyzna....

Niepodległa – nasza Ojczyzna. Wieczór patriotyczny.

Niepodległość to niezawisłość jednego państwa do drugiego. To inaczej suwerenność albo po prostu wolność. Dzisiaj wszyscy żyjemy w niepodległej Polsce. Jest to tak oczywiste, że na co dzień wcale o tym nie myślimy.

17 listopada w auli naszej szkoły uczciliśmy święto niepodległości. Podczas akademii wystąpili uczniowie naszych szkół I i II stopnia. Przypomnieliśmy sobie, że niepodległość musieliśmy sobie wywalczyć, ponieważ był taki czas, kiedy Polska nie istniała. Polakom zabrano ich ojczyznę. Stali się obywatelami Rosji, Austrii, Prus – język polski był tam językiem obcym, a polska kultura i historia oficjalnie nie istniały.

Recytacje i wspólne śpiewy patriotycznych pieśni przypomniały nam wartość trudnych lat historii, ale przede wszystkim rok 1918 – jutrzenkę wolności.

Dziękujemy serdecznie wszystkim występującym, prowadzącym oraz przygotowującym uroczystą akademię: Dominice Paprockiej, Urszuli Kotela-Apanowicz, Dariuszowi Kossakowskiemu, ks. Piotrowi Kępie SDB, ks. Dariuszowi Skowronowi SDB

Zapraszamy na krótki reportaż filmowy – link do filmu

Szukaj