Nasze spotkanie z papieżem Benedyktem

  1. Start
  2. >>
  3. 2023
  4. >>
  5. styczeń
  6. >>
  7. 4
  8. >>
  9. Nasze spotkanie z papieżem...

Nasze spotkanie z papieżem Benedyktem

W Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15.08.2009) chór naszej szkoły wykonywał śpiewy podczas uroczystej Mszy Świętej celebrowanej przez papieża Benedykta XVI w kościele pw. św. Tomasza, biskupa z Villanova w Castel Gandolfo.

Osobiste spotkanie, tuż po uroczystości z Ojcem Świętym było dla chórzystów wyjątkowym, głębokim przeżyciem duchowym i wielką radością.

Po Mszy świętej otrzymaliśmy jako dar dla naszej szkoły ornat w którym papież Benedykt celebrował Mszę świętą oraz mszał używany podczas liturgii. Te cenne dary przechowywaną są w gablocie mieszczącej się w naszej szkole.

W tym samym dniu uczestniczyliśmy również w południowym spotkaniu papieża Benedykta XVI z wiernymi na modlitwie „Anioł Pański” w Castel Gandolfo, gdzie zaprezentowała się orkiestra dęta naszej szkoły.

Szukaj