Bierzmowanie – pierwsze w historii naszej Szkoły

  1. Start
  2. >>
  3. 2023
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 5
  8. >>
  9. Bierzmowanie – pierwsze w...

Bierzmowanie – pierwsze w historii naszej Szkoły

1 czerwca czworo młodzieży z naszej szkoły przyjęło sakrament Bierzmowania. Był to wyjątkowy czas pod względem duchowym, a także pod względem historycznym, ponieważ było to pierwsze bierzmowanie w naszej Szkole.

Uroczystości eucharystycznej przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. W homilii ks. arcybiskup podkreślił, że ten wyjątkowy sakrament udzielany jest w święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i każdy z nas wezwany jest do potrójnej godności, królewskiej, prorockiej i kapłańskiej którą otrzymujemy od Jezusa. Zycie chrześcijańskie to próba dojścia do pełni życia tą potrójną godności…

Potrzeba Ducha Świętego – przekazał ks. arcybiskup – jest w każdym z nas, aby uzdolnił nas do życia wiarą i abyśmy byli prawdziwi. Duch będzie prowadził (…) w nim mamy wolność.

Sakrament bierzmowania dla naszej społeczności szkolnej był tym bardziej uroczysty i wyjątkowy ponieważ był udzielany po raz pierwszy w naszej Szkole. Do tej pory młodzież przygotowywała się w swoich parafiach i w nich go przyjmowała.

Kameralna uroczystość pozwoliła w skupieniu i z majestatem przeżywać ten czas. To też zauważyli rodzice i rodzina i przybyli goście naszych bierzmowanych.

Szukaj