Wyjazd edukacyjny do Warszawy

  1. Start
  2. >>
  3. 2023
  4. >>
  5. wrzesień
  6. >>
  7. 30
  8. >>
  9. Wyjazd edukacyjny do Warszawy

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

Nasz wyjazd zaczęliśmy o 7.45, gdzie spakowani po zjedzonym śniadaniu udaliśmy się do autobusu, w którym rozpoczęła się wycieczka. Przejazd z Lutomierska do centrum Warszawy zajął nam około 2h. – relacjonuje naoczny świadek i uczestnik Franciszek Lemańczyk

Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy spacerem wzdłuż budynku Sądu Najwyższego, aż doszliśmy do Pomnika Powstania Warszawskiego, gdzie zatrzymaliśmy się na wspólne zdjęcie.

Następnie dotarliśmy do Pomnika Małego Powstańca i zaciekawieniem słuchaliśmy Pana Adriana Kmiecika, naszego historyka, który opowiadał nam jego historie i genezę.  Idąc niecałe 5 minut dalej znaleźliśmy się w centrum Starego Miasta, gdzie była piękna panorama na Stadion Narodowy.

Idąc w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza przeszliśmy obok niesamowicie ekskluzywnego apartamentu Bristol, 30 metrów dalej przeszliśmy obok Pałacu Prezydenckiego, przed którym zatrzymaliśmy się na pamiątkowe zdjęcie.

Dochodząc do Grobu Nieznanego Żołnierza przeszliśmy przez Plac Piłsudskiego, z którego podczas ważnych świąt i uroczystości narodowych możemy zobaczyć transmisje w telewizji.

Idąc przez ogród Saski doszliśmy do naszego autobusu, skąd wyjechaliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. W muzeum byliśmy wyposażeni w zestawy słuchawkowe, dzięki którym dokładnie słyszeliśmy, co opowiada nasza Pani przewodnik.

Muzeum jest bardzo okazałe i nowocześnie wyposażone. 99% eksponatów jakie się w nim znajdują to oryginalne elementy pamiętające jeszcze II Wojnę Światową.

Kolejnym naszym punktem był Zamek Królewski. W Zamku na zwiedzanie przeznaczyliśmy około 1,5godziny. Również wyposażeni w słuchawki chodziliśmy korytarzami czując się jakbyśmy przyjechali na wizytę do Króla. Po zakończonym zwiedzaniu nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia.

Następnie wyruszyliśmy do Bazyliki Archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela, a na koniec udaliśmy się na lody. Po pysznych lodach wróciliśmy do naszego autobusu, aby kierować się w stronę Lutomierska.

Oczywiście tradycyjnie nie zabrakło przerwy na w McDonald’s.

Około godziny 20.15 bezpiecznie wróciliśmy do Lutomierska.

Serdecznie dziękujemy organizatorowi wycieczki panu Adrianowi Kmiecikowi i pani Agnieszce Adrianowskiej za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu.

Franciszek Lemańczyk

Szukaj