Koncert „Kolęda nadziei”

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. styczeń
  6. >>
  7. 31
  8. >>
  9. Koncert „Kolęda nadziei”

Koncert „Kolęda nadziei”

Kolędy i pastorałki to nasze wielkie bogactwo narodowe. Zwykle przy wigilijnym stole zwężamy ten piękny repertuar do kilku najbardziej znanych. Koncert, w którym uczestniczyliśmy „Kolęda nadziei” sięgał przede wszystkim do tekstów, w których zapisała się trudna historia Polski.

Organizatorami koncertu był Instytut Pamięci Narodowej oddział w Łodzi oraz nasza Fundacja Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku.

Obok popularnych kolęd i pastorałek, usłyszeliśmy przepełnione nadzieją kolędy obozowe i okupacyjne. Były one pięknym świadectwem polskiego ducha, którego niełatwo zgasić, a który zdolny był przezwyciężyć własną niemoc i plany okupanta.

Koncert przypomniał nam, że czas Bożego Narodzenia to nie tylko chwile pełne radosnego świętowania i obecności bliskich, ale również okres zadumy, tęsknoty i wspomnień tych, których zabrakło przy świątecznym stole.

Wykonawcami koncertu byli:
Gabriela Mościcka – wokalistka i akordeonistka, założycielka Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej
Orkiestra Ludwika Sarskiego w składzie Damian Szymczak i Piotr Tomala
Kwartet wokalny Floridus: Dorota Stefianiak sopran, Justyna Jabłonowska alt, Krystian Iwanow tenor, Szymon Hyliński bas. Ewa Sarwińska-Kowalczyk – fortepian

Szukaj