Koncert pieśni wielkopostnych – Basia Pospieszalska i Michał Bąk

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. luty
  6. >>
  7. 25
  8. >>
  9. Koncert pieśni wielkopostnych –...

Koncert pieśni wielkopostnych – Basia Pospieszalska i Michał Bąk

Skarbiec pieśni kościelnych to nieocenione dziedzictwo i bogactwo Kościoła. Podczas roku liturgicznego możemy doświadczyć tego ogromu bogactwa śpiewając, słysząc, a przede wszystkim modląc się pieśnią.

Wykonawcami pieśni wielkopostnych był duet w składzie Basia Pospieszalska i Michał Bąk. Duet ten powstał rok temu po nagraniu pieśni Jezusa Ukrytego na uroczystość Bożego Ciała. Utwór powstał spontanicznie, z pragnienia serca, ale niespodziewanie otworzył przed nami przestrzeń, którą teraz traktujemy jako pewnego rodzaju misję – jak mówią sami artyści.

Ich misją jest: pielęgnowanie i pokazanie piękna muzyki liturgicznej, szacunek do tradycji, a także utrwalanie na płytach zapomnianych pieśni, tych które rzadko się już słyszy.

Basia Pospieszalska
wokalistka, absolwentka studiów pierwszego stopnia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Wydziału Jazzu w ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalistyki jazzowej.

Wychowana w rodzinie muzyków, dzięki czemu już od dziecka uczestniczyła w licznych projektach muzycznych, koncertach oraz występowała na wielu prestiżowych scenach m.in. Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego, Filharmonii w Hamburgu, Filharmonii Szczecińskiej, Filharmonii Bałtyckiej. Obok muzyki jej ogromną pasją jest filozofia, więc oprócz wokalistyki na Akademii Muzycznej równolegle studiuje filozofię na Uniwersytecie Gdańskim.

Michał Bąk
pochodzi z Gdańska. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale instrumentalnym (w klasie dra hab. Waldemara Tamowskiego i dra Jana Kotuli) w oraz jazzowym (w klasie dra Michała Barańskiego). Jest laureatem licznych konkursów kontrabasowych jak i jazzowych.

Jako kontrabasista specjalizuje się nie tylko muzyce jazzowej, ale także w historycznym wykonawstwie muzyki dawnej pracując jako solista, kameralista oraz muzyk orkiestrowy. We wrześniu 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę „Quartetto” prezentującą swój autorski materiał inspirowany muzyką dawną i współczesną improwizacją jazzową

Szukaj