Chopin i Jego Warszawa – wycieczka SSM I stopnia

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. maj
  6. >>
  7. 16
  8. >>
  9. Chopin i Jego Warszawa...

Chopin i Jego Warszawa – wycieczka SSM I stopnia

Warszawa, miasto pełne historii i kultury, jest idealnym miejscem na wycieczkę szkolną śladami Fryderyka Chopina. Ten wybitny kompozytor i pianista spędził tutaj swoje młodzieńcze lata, zanim wyruszył w świat, gdzie zdobył międzynarodową sławę. Uczniowie SSM I stopnia udali się tam wraz ze swoimi nauczycielami.

Wycieczka po Warszawie śladami Chopina to nie tylko lekcja historii, ale również fascynująca podróż do świata muzyki i sztuki.

Pierwszym przystankiem na trasie powinien być Pałac Saski, gdzie młody Fryderyk często koncertował. Niestety, Pałac został zniszczony podczas II wojny światowej, ale warto odwiedzić jego miejsce i pobliski Ogród Saski. Udaliśmy się do Kościoła Wizytek, gdzie Chopin grywał na organach podczas mszy. W kościele tym znajduje się również tablica pamiątkowa poświęcona kompozytorowi. Kolejnym punktem wycieczki jest Pałac Kazimierzowski na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie Chopin uczęszczał na zajęcia.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina, znajdującego się w Zamku Ostrogskich. To interaktywne muzeum oferuje bogatą kolekcję rękopisów, listów i pamiątek związanych z kompozytorem. Była to okazja do zobaczenia niezwykłych eksponatów, ale również do zrozumienia, jak wielki wpływ miała Warszawa na młodego Chopina.

Podczas naszej wycieczki dzieci udały się do Centrum Nauki Kopernik, to jedno z najważniejszych miejsc w Polsce, gdzie nauka spotyka się z interaktywną zabawą.

Podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernika można odwiedzić wiele tematycznych wystaw, które są zaprojektowane tak, aby każdy mógł samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i odkrywać zasady rządzące światem. Interaktywne eksponaty pozwalają na zabawę z nauką, co sprawia, że trudne zagadnienia stają się bardziej zrozumiałe i przystępne. Szczególną atrakcją jest Planetarium Niebo Kopernika, gdzie można podziwiać projekcje ukazujące różne zjawiska kosmiczne i odbywać wirtualne podróże w przestrzeni kosmicznej.

To nasza nie ostatnia wizyta w tym wyjątkowym mieście

Szukaj