Pierwsze rozstania – pożegnanie maturzystów 2024

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 10
  8. >>
  9. Pierwsze rozstania – pożegnanie...

Pierwsze rozstania – pożegnanie maturzystów 2024

Po raz kolejny żegnamy się z absolwentami szkoły. 9 czerwca o godzinie 10 rozpoczął się ostatni akt  pobytu klasy maturalnej w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia w Lutomiersku.

Uroczystej mszy świętej przewodniczyli dyrektorzy szkoły: ksiądz Kazimierz
Dąbrowski i ksiądz Dariusz Skowron, a akompaniował Adrian Szmigielski- tegoroczny absolwent. Tuż po mszy pięciu uczniów wystąpiło z krótkim koncertem, prezentując zróżnicowany program i wyjątkowe zdolności. Każdy z nich uzyskał z instrumentu na egzaminie końcowym zasłużoną ocenę bardzo dobrą, a dzięki temu koncertowi mogliśmy wysłuchać ich dyplomowych wykonań.

Po krótkiej przerwie uczniowie, nauczyciele, księża, rodzice i inni goście przenieśli się do auli szkolnej. Tam nastąpiło rozdanie świadectw, nagród, dyplomów i drobnych pamiątek. Wzruszenie co chwila odbierało głos, ale życzliwa atmosfera łagodziła emocje. W imieniu rodziców podziękowania złożyła Pani Renata Poreda- Piętka, W imieniu odchodzących przewodniczący klasy Adrian Szmigielski. Tradycyjnie głos zabrali dyrektorzy i wychowawczyni- Emilia Merecka-Kułak. Absolwenci odsłonili swoje wyjątkowe tablo.

Miłym akcentem było pożegnanie przez uczniów klasy trzeciej. Tradycyjne przemówienie poprzedziło zabawny quiz, w którym uczestniczyli wszyscy obecni. Pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Dziedzic- okazuje się, że o szkole i uczniach wie wszystko!

Później wszyscy absolwenci dostali Oskary w charakterystycznej dla nich kategorii. I  każdy podzielił się zabawnymi wspomnieniami ze szkoły.

Jak co roku posadzono drzewko- tym razem patronem rocznika 2024 wybrano Domenico Scarlattiego. Przy drzewku miała miejsce ostatnia już  tego dnia sesja zdjęciowa. Później wszyscy poszli na obiad i pyszne wypieki przywiezione przez rodziców.  Była jeszcze chwila na ostanie rozmowy, wspomnienia i podzielenie się planami na przyszłość

W miłej atmosferze ostatni akt dobiegł końca.

Żegnamy sympatyczną ósemkę dyplomowanych muzyków- instrumentalistów.

Rocznik 2024 to w kolejności alfabetycznej:
Adam Bartołd
Miłosz Choiński
Krzysztof Dziedzic
Adam Łopatka
Dawid Nowosad
Adam Piętka
Mateusz Posypanko
Adrian Szmigielski

Drodzy Absolwenci!

Niech wygrają marzenia, niech Wasze życie będzie piękne, dobre i mądre! Będzie nam Was brakowało!

Emilia Merecka-Kułak

Fotorelacja 2020 – 2024
Podsumowanie, jak było, co będę pamiętał…

Szukaj