Podróże z Lutnią – warsztaty muzyki japońskiej

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 19
  8. >>
  9. Podróże z Lutnią –...

Podróże z Lutnią – warsztaty muzyki japońskiej

Ostatni dzwonek tuż, tuż, a my kończymy warsztatowo. 18 czerwca w godzinach popołudniowych odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu „Podróże z lutnią” – muzyka japońska, które poprowadziła Annę Krysztofiak.

Warsztaty muzyki japońskiej z cyklu „Podróże z lutnią” to wyjątkowa okazja do zgłębienia tajników tradycyjnej muzyki Kraju Kwitnącej Wiśni.

Podczas tych warsztatów uczestnicy mieli niepowtarzalną szansę poznać różnorodne instrumenty muzyczne, takie jak koto, yakumogoto, ichigenkin, shakuhachi, taishokoto i gekkin. Każdy z tych instrumentów ma swoją unikalną historię i symbolikę, które odgrywają istotną rolę w japońskiej kulturze.

Warsztaty były prowadzone przez Annę Krysztofiak, która nie tylko prezentowała techniki gry, ale także dzieliła się ciekawostkami i anegdotami związanymi z poszczególnymi instrumentami.

Oprócz praktycznych zajęć z instrumentami, uczestnicy mieli również okazję zagłębić się w bogatą kulturę i tradycje Japonii. Dowiedzieliśmy się o znaczeniu muzyki w różnych ceremoniach, festiwalach oraz codziennym życiu Japończyków. Muzyka w Japonii nie jest tylko rozrywką, ale często pełni funkcję medytacyjną i terapeutyczną. Uczestnicy warsztatów mogli doświadczyć na własnej skórze, jak dźwięki tradycyjnych instrumentów wpływają na ich samopoczucie i nastrój.

Warsztaty muzyki japońskiej to także doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń między uczestnikami. Szczególnie, że na spotkanie przybyły osoby z Łodzi, a nawet japończycy.

Wspólne granie na instrumentach, nauka nowych technik i dzielenie się wrażeniami sprzyjały budowaniu więzi i wzajemnemu szacunkowi dla japońskiej kultury. Dla wielu uczestników była to nie tylko lekcja muzyki, ale także inspirująca podróż do odległego i fascynującego świata Japonii, który można było poznać na nowo dzięki magii dźwięków i melodii.

Szukaj