Kolejne rozstania – pożegnanie odchodzących nauczycieli

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 19
  8. >>
  9. Kolejne rozstania – pożegnanie...

Kolejne rozstania – pożegnanie odchodzących nauczycieli

Na ostatniej radzie pedagogicznej z wielkim smutkiem, ale również z ogromną wdzięcznością, pożegnaliśmy troje naszych cenionych nauczycieli, którzy przez lata oddawali swoje serce i wiedzę uczniom naszej szkoły.

Rozstania są trudne tym bardziej gdy ktoś przeżył ponad pół wieku w jednym miejscu i środowisku, a takim jest bardzo dobrze nam znany pan Marek Targowski, wybitny nauczyciel harmonii i kształcenia słuchu, a także utalentowany aktor. Pan Marek odznacza się nie tylko głęboką wiedzą muzyczną, ale również umiejętnością inspiracji młodych talentów, co sprawiało, że jego lekcje były prawdziwą przygodą w świecie dźwięków i literatury.

Za pełną oddania i pasji 26-letnią pracę dydaktyczno-wychowawczą w Salezjańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Lutomiersku Organ Prowadzący w Warszawie przez ręce ks. dyrektora Kazimierza Dąbrowskiego wręczył panu Markowi Medal Wdzięczności – wyjątkowe uhonorowanie niezwykłego dorobku i poświęcenia.

Kolejną osobą (wg stażu pracy w naszej szkole) był pan Michał Małecki, który uczył fortepianu. Mistrz swojego instrumentu, a jego lekcje były pełne inspiracji i motywacji do dalszego rozwijania umiejętności muzycznych. Jego cierpliwość, empatia oraz niesamowita wrażliwość muzyczna pozostaną na długo w pamięci wszystkich jego uczniów i kolegów z pracy.

Ostatnią osobą, z którą się żegnaliśmy to pani Dorota Sujecka nauczycielka języka angielskiego. Pani Dorota z pasją i zaangażowaniem wprowadzała uczniów w świat języka obcego, dbając o to, aby nauka była nie tylko efektywna, ale i przyjemna. Jej innowacyjne metody nauczania oraz serdeczne podejście do uczniów sprawiały, że jej lekcje były wyjątkowe i niezapomniane. Tak też ją zapamiętamy.

W słowie pożegnalnym ks. dyrektor wyraził podziękowanie, szacunek i uznanie dla ich pracy na rzecz szkoły. Podziękował za profesjonalizm, życzliwość i trud włożony w przekazywanie wiedzy uczniom podczas pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Życzył spełnienia marzeń, zamysłów i oczekiwań, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz, aby nowy etap życia przyniósł im wiele satysfakcji.

Okolicznościowe upominki płynęły zarówno ze strony dyrekcji, kolegów i koleżanek nauczycieli oraz młodzieży.

Szukaj