Rozdanie świadectw i dyplomów tegorocznym maturzystom 2018 – 2022

  1. Start
  2. >>
  3. 2022
  4. >>
  5. czerwiec
  6. >>
  7. 9
  8. >>
  9. Rozdanie świadectw i dyplomów...

Rozdanie świadectw i dyplomów tegorocznym maturzystom 2018 – 2022

W niedzielę 5 czerwca zamknęliśmy kolejny etap edukacyjno-wychowawczej pracy. Pięcioro maturzystów stało się absolwentami i Byłymi Wychowankami Salezjańskimi (BWS)

Uroczystą Eucharystią o godz. 10.00 której przewodniczył ks. Dariusz Skowron SDB rozpoczęło się oficjalne zakończenie. Po niej koncert organowy w wykonaniu absolwentów i rozdanie świadectw, dyplomów i nagród.

Nie brakowało wzruszeń, wspomnień i życzeń. Wychowawca klasy pan Andrzej Stasiak życzył swoim uczniom, aby trwali i korzystali z wyniesionych ze Szkoły wartości i nigdy się nie poddawali.

Ksiądz dyrektor Kazimierz Dąbrowski zapewnił, że są zawsze mile widziani w murach swojej Alma mater i mogą ją zawsze odwiedzać.

Zakończeniem oficjalnych uroczystości było odsłonięcie tablicy przy posadzonym drzewku. Tegoroczne – Wierzba HAKURO-NISHIKI szczepiona na pniu – upamiętnia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.


Słowa od absolwentów

Droga dyrekcjo, szanowne grono pedagogiczne, rodzice i młodsi koledzy […] za parę dni minie dokładnie cztery lata odkąd trzy osoby przybyły na egzamin wstępny dokładnie w tej Sali. Można więc, zapytać, jak to się stało, że mimo wszelkim przeciwnościom losu kończymy tę szkołę w piątkę. Do teraz jedno z nas zaznacza, że klasa powstała dzięki niemu. Jest w tym jakieś ziarenko prawdy.

W taki oto sposób rozpoczęliśmy naukę w klasie czteroosobowej. Wszyscy pamiętamy marzec 2020 roku, kiedy to rozpoczęła się pandemia, a my rozpoczęliśmy naukę zdalną […] W trzeciej roku naszej nauki, nasza klasa poszerzyła się o kolejną osobę.

Chcielibyśmy podziękować, za umożliwienie nam nauki w tej szkole. Za okazaną nam cierpliwość. Za codzienny chór. Za pomoc w przygotowaniu się do dalszej nauki. Dziękujemy za opiekowanie się nami i troskę nad każdym z osobna. Wiemy, że chcieliście, abyśmy czuli się tu jak w drugim domu, skoro i tak wszyscy tu już mieszkaliśmy. Bardzo cenimy sobie indywidualne podejście do każdego z nas, przez które doznaliśmy rozwoju osobistego. Kiedy przychodziliśmy do tej szkoły wszyscy byliśmy wystraszeni nowym środowiskiem, mieszkaniem z dala od domu, od rodziny. Teraz jednak wiemy, że nie było się, czego bać, ponieważ zawsze ktoś nam pomógł w ciężkich sytuacjach i za to w szczególności, chcemy podziękować. Te słowa kierujemy również do księdza Malinowskiego. Dziękujemy za każdy uśmiech, każde ciepłe słowo, za wiarę w nas. Za próbę nauki patriotyzmu na każdym porannym słówku, które zawsze kończył szerokim uśmiechem.

Gronu pedagogicznemu dziękujemy za przekazaną nam wiedzę. Za każdą rozmowę w trudnych sytuacjach. Przez te cztery lata odbyło się mnóstwo ciekawych rozmów, z których każdy z nas wyciągnął własne wnioski. Dziękujemy za wsparcie w podejmowaniu wszelkich decyzji. Za pokazywaniu nam, co w życiu jest najważniejsze. Dziękujemy za pogłębianie naszej ciekawości świata. Mimo długiej i ciężkiej drogi kształcenia nas, możemy powiedzieć, że każdy z nauczycieli spisał się na medal.

Kochanym rodzicom dziękujemy za każde słowo otuchy. Za wiarę, że potrafimy sobie poradzić w każdej ciężkiej sytuacji, nie ważne, jaka ona by była. Dziękujemy za przywiezienie nas tutaj, za pomoc w możliwości ukończenia szkoły. Codzienne telefony z pytaniami jak było w szkole i nasze odpowiedzi, które brzmiały zawsze tak samo, czyli – wszystko w porządku.

Młodszym kolegom chcemy podziękować za wszystkie wspomnienia związane z tą szkołą. Bez was nie było by tak samo.

[…] Szczególnie dziękujemy naszemu wychowawcy, panu Andrzejowi Stasiakowi za trwanie przy nas, za każde podnoszące na duchu słowo. Za to, że mogliśmy zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. Za każdą dyskusję przy herbatce na godzinie wychowawczej. Dziękujemy, że martwił się Pan o nas, że czekał Pan zawsze na wiadomości o tym jak poszły nam egzaminy i gratulował każdego wyniku, nie ważne, jaki on by nie był.

Jeżka Stanisław, Konewka Jagoda, Miksa Adrianna, Tadych Jacek, Walczak Karolina

Szukaj