Koncert pasyjny w wykonaniu chóru naszej szkoły

  1. Start
  2. >>
  3. 2023
  4. >>
  5. kwiecień
  6. >>
  7. 3
  8. >>
  9. Koncert pasyjny w wykonaniu...

Koncert pasyjny w wykonaniu chóru naszej szkoły

W niedzielę 26 marca w kościele salezjanów w Lutomiersku odbył się koncert pasyjny w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Słuchaczom zaprezentowała się Schola Gregoriańska, Chór Męski i Chór Mieszany. Uczniowie  pod dyrekcja ks. Kazimierza Dąbrowskiego wykonali piękny i niezwykle wzruszający program dawnych i współczesnych utworów pasyjnych.

Na program koncertu złożyły się: chorał gregoriański, Gorzkie żale w opr. na chór Męski Andrzeja Banasiewicza i utwory o tematyce pasyjnej m.in. G. Martiniego, A. Lottiego, G. Pergolesiego, Z. Kodalya, J. Maklakiewicza, O. Gjeilo, R. Dubra, M. Sawy, J. Krutula.

Muzyka przeniosła słuchaczy w świat zadumy i przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Akompaniament organowy realizował Łukasz Różyło.

Odbiorcy tego muzycznego wydarzenia okazali wielkie uznanie dla młodych wykonawców, przez długie, gromkie oklaski oraz wiele pozytywnych komentarzy.

Zapraszamy do relacji wideo – link

Szukaj