VIII Letnia Akademia Organowa Młodych – zapisy

  1. Start
  2. >>
  3. 2024
  4. >>
  5. kwiecień
  6. >>
  7. 25
  8. >>
  9. VIII Letnia Akademia Organowa...

VIII Letnia Akademia Organowa Młodych – zapisy

W dniach 14 – 18 lipca w murach naszej Szkoły odbędzie się kolejna VIII Letnia Akademia Organowa Młodych.

Letnia Akademia Organowa Młodych to inicjatywa edukacyjna skierowana do młodych muzyków, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w grze na organach. Jest to wyjątkowa okazja do zgłębienia wiedzy i doskonalenia technik interpretacyjnych pod okiem doświadczonych mistrzów i pedagogów. Kursy mistrzowskie oferowane w ramach akademii są zaprojektowane tak, aby uczestnicy mogli nie tylko poszerzyć swoje umiejętności techniczne, ale także zgłębić historyczne i teoretyczne aspekty muzyki organowej.

Jej organizatorem jest Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przy współpracy z Fundacją Dzieł Salezjańskich w Lutomiersku, a współfinansowana ze środków Centrum Edukacji Artystycznej.

Na tegoroczną edycję zapraszamy szczególnie uczniów klas organów, szkół muzycznych II stopnia.

Warsztaty organowe stanowią kluczowy element programu Letniej Akademii Organowej Młodych. Uczestnicy mają okazję do praktycznej nauki na różnorodnych instrumentach, co umożliwia im zrozumienie subtelności związanych z akustyką i charakterystyką poszczególnych organów. Dodatkowo, warsztaty interpretacji organowej skupiają się na analizie i wykonaniu wybranych dzieł z repertuaru organowego, co pozwala na głębsze zrozumienie stylów muzycznych i epok, z których te dzieła pochodzą.

Udział w Letniej Akademii Organowej Młodych to nie tylko możliwość rozwijania umiejętności muzycznych, ale także okazja do wymiany doświadczeń z innymi młodymi muzykami oraz nawiązania cennych kontaktów w środowisku muzycznym. Jest to wyjątkowe doświadczenie, które może mieć znaczący wpływ na dalszą karierę muzyczną uczestników. Akademia oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także inspiruje do poszukiwania własnego, unikalnego głosu w świecie muzyki organowej.

Tegoroczną VIII edycję Letniej Akademii poprowadzą:
dr hab. Tomasz Orlow – zobacz
dr Adam Tański – zobacz

Zgłoszenia

Do 15 czerwca 2024 r. należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – FORMULARZ

Kontakt:

ks. Dariusz Skowron SDB
tel.: 696 485 630
e-mail: akademia.organowa@gmail.com

nr konta, na które należy dokonać wpłat:
Santander Bank Polska S.A.
07 1500 1546 1215 4008 4249 0000

Szukaj